Mokesčiai Kontaktai Dokumentai

SB „Gulbinai“
Sodininkų bendrija

 Ramios nakties!  
MENIUKITA INFORMACIJA

NAUDINGOS NUORODOS

Saugi kaimynystė

Kas yra saugi kaimynystė?

Saugi kaimynystė – tai Jūsų ir kaimynų bendradarbiavimas, padedant policijai ir kitoms institucijoms bei stiprinant saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje.

Kokie saugios kaimynystės tikslai?

 • Sumažinti galimybes įvykti nusikaltimams ir antisocialiniam elgesiui kaimynystėje atgrasant galimus vagis ir vandalus.
 • Stiprinti bendruomeninę dvasią, kad visi gyventojai galėtų prisidėti prie savo nuosavybės apsaugos bendradarbiaudami ir komunikuodami.

Kam skirta saugi kaimynystė?

Saugi kaimynystė skirta nusikalstamumo mažinimui, bendruomeninės dvasios ir gerų santykių ugdymui. Ji suburia žmones bendrais tikslais kovoti su nusikaltimais ir viešosios tvarkos pažeidimais, saugant vienas kito turtą.

Saugi kaimynystė – prevencijos priemonė?

Saugi kaimynystė yra viena populiariausių ir sėkmingiausių kada nors egzistavusių nusikalstamumo prevencijos priemonių. Ji pagrįsta paprastomis idėjomis ir vertybėmis, kurios yra bendros daugeliui žmonių: „Burtis kartu su kaimynais, kad sumažintume vietinį nusikalstamumą ir viešosios tvarkos pažeidimus, siekdami padaryti savo aplinką saugesne ir geresne vieta gyventi, dirbti ir žaisti”.

Kaip sukurti saugios kaimynystės grupę?

Sukurkite saugios kaimynystės grupę ir gyvenkite saugiai atlikę šiuos pagrindinius 9 žingsnius:

1 žingsnis. Susipažinkite su savo kaimynais ir sušaukite steigiamąjį susirinkimą, į kurį pasikvieskite Jūsų teritoriją aptarnaujantį apylinkės inspektorių (dalyvių skaičius neribojimas, mažiausias skaičius 2 kaimynai (optimaliausias 14-16 kaimynų).

2 žingsnis. Išsirinkite saugios kaimynystės grupės vadovą, kuris pasirašys saugios kaimynystės susitarimą.

3 žingsnis. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos surasti, lankstinuko (jį pateiks policijos pareigūnas) kitoje pusėje susirašykite kaimynų duomenis.

4 žingsnis. Užpildydami pasiūlytą testą, aptarkite jį su kaimynais ir parodykite pareigūnui. Pasirašykite saugios kaimynystės protokolą, kurį pasiūlys pareigūnas.

5 žingsnis. Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti kartu su policijos bei seniūnijos ar kitų institucijų darbuotojais.

6 žingsnis. Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingais ir kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas Jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.

7 žingsnis. Išvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Grafitai, šiukšlės, apgriuvę pastatai, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas kilti nusikaltimams.

8 žingsnis. Kreipkitės į seniūną ar tam tikrą savivaldybės padalinį, prašydami jų pagalbos išspręsti šias problemas. Pasistenkite įtraukti seniūnijos atstovą į saugios kaimynystės veiklą. Pasikonsultuokite su policijos, seniūnijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą ir inicijuokite jų įgyvendinimą.

9 žingsnis. Suderinkite su kaimynais, parinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę ir kt.

Saugios kaimynystės nauda

 • žmonių grupės tampa BENDRUOMENĖMIS;
 • kaimynai pradeda SVEIKINTIS;
 • žmonės JAUČIASI SAUGIAU IR RAMIAU;
 • SUMAŽĖJA NUSIKALSTAMUMAS – jam čia netinkama terpė;
 • įsigilinę ir supratę vieni kitų problemas ir poreikius bendruomenė, policija ir seniūnija PADEDA IR DIRBA KARTU, o ne kovoja dėl teisių ir pareigų.

Saugios kaimynystės įgyvendinimo rizikos:

 • manymas, kad už viską, kas susiję su saugumu atsakinga tik policija;
 • aktyvumo trūkumas, siekiant pagerinti savo saugumą;
 • bendruomenėse dar labai daug uždarumo, todėl labai sunku organizuoti bendrą veiklą;
 • komunikacijos tarp partnerių problemos.
 • pavienės geros žmonių iniciatyvos neranda atgarsio, dėl to kyla nusivylimas;
 • žmonės iki galo neįvertina nusikaltimų žalos ir Saugios kaimynystės naudos, netiki tokiais apsaugos būdais.


VILNIAUS APSKRITIES VYRIAUSIASIS POLICIJOS KOMISARIATASAtnaujinta: 2015-08-10, 14:32

KONTAKTAI

Informacija
[email protected]

Valdybos pirmininkas
Rimas Kesylis
8 611 48515

- Rekvizitai


LANKOMUMAS

Flag Counter


ORAI

Matomumas
Temperatūra
Rasos taškas
Drėgnumas %
Slėgis
Debesuotumas
Oro sąlygos
  Vėjas (),

 

© 2024  SB GULBINAI